Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kórnika Portret Własny

Konkurs Fotograficzny

Czy słowo PORTRET jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla fotografii, dla obrazów, których bohaterem jest człowiek i jego niepowtarzalna twarz?
Czy miasto może mieć twarz, wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju?
Czy Kórnik ma swój własny charakter, osobowość, profil?

To nie są pytania, na które można odpowiedzieć jak w teście - zakreślając jedną z dwóch lub trzech podpowiedzi. Szukając odpowiedzi na tego typu pytania uchylamy furtkę twórczej aktywności.
Jeśli przez Waszą furtkę, przez Wasze oko przemknie ciekawy obraz lub cykl obrazów mówiący o Kórniku, coś ciekawego, to podzielcie się z nami.
Jeśli potraficie uchwycić wyjątkowość i niepowtarzalność Kórnika, jego klimat, piękno, aurę to koniecznie przyślijcie nam Wasze zdjęcia.

Proponujemy 4  kategorie tematyczne konkursu:
1. CZŁOWIEK- To zazwyczaj człowiek sprawia, że fotografia żyje, że ma to coś, że potrafi ukłuć nas. Czy jest to Pan Czesio z sąsiedztwa, który ma ciekawą twarz i  głębokie spojrzenie, czy kolekcja sąsiadów z ulicy przyszpilona na Waszych zdjęciach jak kolekcja kolorowych motyli, czy może też Wy sami. Wszystko to może być cenne i warte pokazania innym.

2. PRZYRODA- Wyjątkowe w skali kraju arboretum, Zwierzyniec, jeziora... raj dla pejzażysty, miłośnika makrofotografii i każdego, kto ma w sobie wrażliwość otwierającą trzecie oko na piękno, którego częścią jesteśmy.

3. ARCHITEKTURA- Zamek? Czy  może budynek restauracji Biała Dama z "klasycznym" neonem? A może znasz i fotografujesz zaułki, do których inni nieczęsto docierają. Rozsypujący się dom, malarski zaciek na murze kamienicy, wszystko może być tematem interesujących obrazów.

4. DOWOLNY- Jeśli wyznaczone ramy zawsze prowokują Cię do tego, żeby wyjść poza nie, jeśli temat Cię ogranicza, a Twoje zdjęcia nie mieszczą się we wcześniejszych kategoriach, przyślij zdjęcia właśnie na temat dowolny. Twój temat.

Oceniając nadesłane fotografie będziemy zwracać szczególną uwagę na niebanalne podejście do tematu i oryginalność, zaangażowanie i nakład włożonej pracy.


Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Liczy się wrażliwość, spostrzegawczość, czułe oko.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
1 kategoria-dzieci i młodzież do lat 13 (roczniki do 2000 włącznie)
2 kategoria-13-113

Każdy uczestnik ma prawo przysłać maksymalnie do 4 zdjęć w każdej kategorii.
Cykl zdjęć (odpowiednio oznaczony) będzie traktowany jak jedno zdjęcie.
Zdjęcia proszę przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie pytań proszę o kontakt:
Tomasz Siuda
509 990 713
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook/fotopluma

Prace konkursowe można nadsyłać do dnia 1 września 2013 roku.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone  w lokalnych mediach.
Konkurs zakończy się wystawą fotograficzną złożoną z nagrodzonych i wyróżnionych prac. O terminie i miejscu wystawy poinformujemy na łamach lokalnej prasy.
Organizatorem konkursu jest firma Fotopluma Tomek Siuda, Wydział promocji miasta i gminy Kórnik. Konkurs zorganizowany jest z okazji 25 lecia Kórniczanina.

Nagrody:
1-kurs profesjonalnej Fotografii obejmującej indywidualne zajęcia w studio fotograficznym, naukę oprogramowania do obróbki fotografii, najnowsze trendy w fotografii i inne wizualne spcjały. Kurs obejmuje cykl 2 miesięcznych indywidualnych spotkań.(Fotopluma)
2-Samodzielna realizacja autorskiej sesji fotograficznej pod okiem profesjonalnego fotografa i z jego wsparciem sprzętowym. (aparaty, obiektywy, studio itp). (Fotopluma)
2-kupony o wartości 250 zł do zrealizowania w salonie Jubilerskim.
3-HAMA Polska- sprzęt fotograficzny
Albumy o Kórniku
Srebrna moneta 40 Kórników

W każdej z kategorii tematycznych i wiekowych będą przyznane 3 miejsca + wyróżnienia.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania równorzędnych miejsc lub nieprzyznania miejsc w niektórych kategoriach.

Każdy uczestnik nadsyłający pracę wyraża zgodę na wykorzystanie swoich fotografii podczas wystaw i w publikacjach pokonkursowych (strona internetowa, lokalna prasa i inne)

{jd_file file==2}

{jd_file file==3}

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
  • Brak komentarzy