Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

360 stopni – czyli świat dookoła mnie!

Nasz Głos Poznański /Anna Pawlak-Potkowska/

21 czerwca w pracowni fotograficznej mieszczącej się w Domu Dziecka w Kórniku – Bninie odbyła się uroczysta inauguracja projektu pt. „360 stopni – czyli świat dookoła mnie!"

Projekt został złożony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Bninie, w ramach programu grantowego „Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom. Adresatem projektu jest 10-osobowa grupa dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Kórniku – Bninie. Celem jest rozbudzenie pasji fotografowania, która wzmocni ich umiejętności, m.in. te przydatne w życiu zawodowym; ukształtuje wrażliwość, wyobraźnię, kreatywność. Praca samodzielna oraz ćwiczenia w zespołach liczących 2–3 osoby mogą przynieść konkretne efekty (m.in. poprawę umiejętności współpracy, ćwiczenie cierpliwości i skupienia na danym temacie). Każdy sukces (czyli udane zdjęcie, trafny opis zdjęcia) będzie okazją do zmiany postrzegania siebie, dostrzegania swoich umiejętności i talentów oraz chęci ich eksponowania. Uczestnicy zdobędą ponadto umiejętność wyrażania swoich uczuć poprzez fotografię, a także interpretacji otoczenia. Pasja otwiera okna na świat! Edukacja artystyczna w połączeniu z kulturą i pięknem naszego regionu, tj. edukacją obywatelską, stanowić będzie element kształtujący tożsamość młodego człowieka.

Jak młodzież będzie rozwijać swoje talenty?

Magia fotografii, czyli cykl 20 warsztatów wyposaży uczestników w wiedzę i umiejętności.

Wyjazdy w plener – ujęte tematycznie: Człowiek – Miasto – Przyroda pozwolą młodzieży stworzyć niezapomniany pejzaż Wielkopolski.

Ostatnim etapem będzie wystawa podczas, której uczestnicy projektu będą mogli zaprezentować efekty kilkumiesięcznej pracy zaproszonym gościom, Przyjaciołom Domu, rodzinom, pracownikom placówki oraz lokalnym mediom. Dodatkowo z wybranych prac zostanie stworzona mobilna wystawa, która przez długie tygodnie będzie ozdabiać siedziby zaprzyjaźnionych firm i organizacji.

– Teraz trzeba zebrać grupę chętnych i gotowych do zaangażowania osób, ustalić terminy spotkań i po prostu zabrać się do pracy, polegającej na tym, iż będziemy się spotykać w pracowni, aby zdobyć bazę teoretyczną, która pozwoli nam swobodnie poruszać się w terenie – mówi Tomasz Siuda, opiekun grupy młodzieży, prowadzący od pięciu miesięcy pracownię fotograficzną w Domu Dziecka w Kórniku – Bninie.

Pracownia Fotograficzna „Fotodede" działa od lutego. Stałymi jej uczestnikami jest czworo wychowanków Domu Dziecka. Oprócz niezliczonej liczby artystycznych fotografii oraz sporej dawki wiedzy i umiejętności młodzi fotografowie mają na koncie pierwsze sukcesy. Zakwalifikowali się bowiem do udziału w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Radosnych Serc odbywającym się 30 i 31 sierpnia w Bydgoszczy.

Na temat projektu przeczytasz także na stronie Domu Dziecka w Kórniku-Bninie.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
  • Brak komentarzy