Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego ARBORETUM W SUBIEKTYWIE.

Miło nam przekazać wszystkim zainteresowanym informacje o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego.

W skład komisji konkursowej/ jury konkursu weszli dr Andrzej M. Jagodziński- Zastępca Dyrektora Instytutu Dendrologii PAN ds. organizacji i rozwoju, Tomasz Siuda-artysta fotograf, Jarosław Wojciechowski fotograf, grafik- zwycięzca wielu konkursów fotograficznych oraz Kinga Nowak-Dyjeta – kierownik Arboretum Kórnickiego.Duża ilość przesłanych prac, ich zróżnicowanie pod względem spojrzenia i ujęcia tematu stanowiło spore wyzwanie dla komisji i utrudniało jednomyślne podjęcie decyzji. Świadczy to zatem o wysokim, jak na pierwszą edycję, poziomie konkursu. mamy nadzieję, że projekt będzie się nadal rozwijał i pojawią się jego kolejne edycje. Jury spośród wszystkich nadesłanych fotografii postanowiło wyłonić prace, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej wiosną 2015 r., jest to więc pierwszy etap wyróżnienia zdjęć, spośród tej grupy wybrano zwycięzców konkursu oraz przyznano dwa wyróżnienia.

a oto wyniki:

miejsce I – Szymon Kubka za zdjęcia: Park Planeta i Mały Książe

miejsce II – Marek Roemer za zdjęcia: Aleja, Jesień i Zakręcone

miejsce III- Natalia Zimna za cykl 4 fotografii

 Wyróżnienie-  Małgorzata Kolasa  za zdjęcia: Tajemniczy Ogród i Pod Oknem Białej Damy

 w kategorii dzieci i młodzieży:

I miejsce – Marek Kaczmarek- za zdjęcia Hortensje z bliska i Zapłakany cis

Wyróżnienie – Julia Niedzielska – za zdjęcia Wycieczka do Kórnika

Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnienia zbiorowego dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kórniku.

Nagrody dla laureatów konkursu, w postaci albumów fotograficznych i krajoznawczych, książek przyrodniczych, roślin, plecaków, etui na aparaty kompaktowe, kart wstępu do Arboretum oraz Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu ‘Oaza’, zostaną przesłane pocztą. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu Pana Szymona Kubka będą również indywidualne warsztaty fotograficzne z fotografem Tomkiem Siudą  prowadzącym Studio Fotopluma. Wszystkich autorów prac wybranych do prezentacji podczas wystawy pokonkursowej już dziś zapraszamy na wernisaż- a szczegółowe informacje o wystawie oraz zaproszenia prześlemy wiosną 2015.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia, pozwoliło nam to spojrzeć na nasze arboretum w nieco inny sposób i dostarczyło wielu pozytywnych emocji.

 

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
  • Brak komentarzy