Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pluma znaczy...

Pluma znaczy... opowiem Wam, co znaczy dla mnie. Miałem przyjemność pływać stateczkiem po dorzeczu Amazonii. Przyjemność tym większa, że w towarzystwie pewnej indiańskiej rodziny z plemienia Tacana. Polubiliśmy się bardzo, zwłaszcza z dzieciakami. Wolnymi, szczęśliwymi, mądrymi dziećmi. Pewnego razu obserwowałem Pati, moją 6 letnią przyjaciółkę podróży, jak za pomocą zwykłego małego, ptasiego piórka rozprawia się z miodkiem w swoich uszach i resztkami jedzenia między zębami.

To było tak naturalne, oczywiste, zwykłe dla Niej, dla mnie piękne.

Zapytałem co to jest, wskazując na małe piórko. Pluma odpowiedziała Pati. Po prostu pluma. Tak więc Pati nauczyła mnie słówka PLUMA. Lekkiego, dźwięcznego jak plusk fali. To wtedy powstała Pluma, fotopluma, wtedy też zainspirowany moją małą przyjaciółką postanowiłem stworzyć "coś" wyjątkowego, kogoś wyjątkowego. Ponad rok później pojawiła się Zosia, moje piórko i moje studio fotografii Fotopluma.


View the embedded image gallery online at:
http://www.fotopluma.pl/pluma-znaczy.html#sigProId683a4ffb46