Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

360 stopni

Projekt 360 STOPNI, czyli ŚWIAT DOOKOŁA MNIE! został złożony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Bninie, w ramach programu grantowego „ Pracownia Talentów" Fundacji Tesco Dzieciom.

Z zajęć fotograficznych (warsztaty i 3 wyjazdy plenerowe) skorzysta łącznie 10 wychowanków Domu Dziecka w Bninie. W wystawie (kończącej projekt) udział wezmą dzieci i młodzież z Domu Dziecka, a także zaproszeni goście: rodziny, kadra pedagogiczna, Przyjaciele Domu, przedstawiciele Partnerów i media lokalne.

Jak młodzież rozwijać będzie swoje talenty?

Magia fotografii, czyli cykl 20 warsztatów 2-godzinnych nie tylko wyposaży w wiedzę i umiejętności,  pozwoli także kształtować wrażliwość na otaczającą rzeczywistość, bliską i tą dalszą. Wyjazdy w plener – ujęte tematycznie: Człowiek – Miasto – Przyroda oprócz zmierzenia się z dynamicznymi warunkami pracy w terenie,  pozwolą młodzieży stworzyć niezapomniany Pejzaż Wielkopolski.

Młodzież przez udział w projekcie ma szansę uwierzyć w swoje możliwości. Dzięki rozwijaniu pasji nie  tylko wzmocni swoje kompetencje społeczne i interpersonalne, otwierając  okna na świat. Tak tworzona pracownia fotograficzna (łącząc pozytywną energię, profesjonalną wiedzę oraz różnorodne osobowości) będzie rozwijać nie tylko zamiłowanie do sztuki.

Dzięki pracy indywidualnej i zespołowej zostanie przygotowana Wystawa, prezentująca efekty kilkumiesięcznej pracy grupy warsztatowej. Fotoksiążka, widokówki, zaproszenia ... to nieliczne możliwości  fotograficznych wariacji! Grupą młodzieży - opiekował się będzie fotograf – Tomasz Siuda.

Fotograficzny zawrót głowy już się dzieje!  Dbajmy, wspierajmy, kibicujmy, aby wszystkie te plany zostały zrealizowane! 

 

Posłuchaj co mamy do powiedzenia>>